20 grudnia 2011 roku w Świetlicy Wiejskiej w Łupawie odbyło się Misterium Bożonarodzeniowe. Przedstawienie było wspólnym przedsięwzięciem uczniów Zespołu Szkół w Łupawie. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Potęgowo Pan Jerzy Awchimieni, Z-ca wójta Pani Danuta Huras, Przewodniczący Rady Gminy Pan Waldemar Zientarski, Prezes GS Stanisław Zelik oraz mieszkańcy wsi.Ta świąteczną imprezę poprowadził

Dyrektor ZS w Łupawie Pan Bogusław Cyrny. Dzieci i młodzież biorące udział w jasełkach pokazały nie lada talent aktorski oraz wokalny wielokrotnie nagradzany gromkimi brawami.

Nie odbyło by się to wszystko bez pomocy nauczycieli:chór poprowadziła Pani Zuzanna Malek, odpowiedzialnymi za jasełka były Panie Kamila Rejtner i Zofia Batycka-Tetłak, scenografie przygotowały Panie- Beata Szadzińska, Martyna Kozłowska, Agnieszka Ziółek oraz Dorota Awchimieni.

Przypomnijmy, że chór " Łupawia" działa od  września 2008 roku, na zajęcia uczęszczają uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. Grupę prowadzi p. Zuzanna Malek- nauczyciel muzyki i plastyki. Przez 3 lata swojej działalności chór przedstwił róznorodny repertuar związany ze świetami Bożego Narodzenia, świętami Wielkanocnymi, chórzyści co roku zapraszami są na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz na inne święta wynikające z kalendarza szkolnego.(ZM)